איסוף חוות דעת ויצירת לידים להמשך

לאחר סיום הכנס, מגיע זמן קצירת התוצאות והפקת הלקחים.

כל כנס הוא שונה, ולכל חברה מטרות שונות בארגון כנס מקצועי. כדי לנצל את הכנס עד הסוף, חשוב "להכות על הברזל בעודו חם" וליצור קשר עם באי הכנס מיד לאחריו. כך אנו יכולים לאתר לידים איכותיים כשהזיכרון של החברה שלכם עדיין טרי במחשבותיהם.

כדי לאתר את אותם הלידים, אנו דואגים לקבל את חוות דעתם של האורחים על איכות הכנס, מה ניתן היה לשפר בו ואת דעתם על הדוברים והפאנלים השונים. במהלך איסוף חוות הדעת, נאתר באי הכנס כאלו שמתעניינים בקניית המוצר/ השירות אותו אתם מספקים ויוודאו שאותם מתעניינים מהווים לידים איכותיים על פי מודל ה-BANT. לאחר איתור הלידים אנו נדאג להזנה של הלידים האיכותיים ישירות אל מערכת ה-CRM שלכם. 

איסוף חוות דעת

לאחר סיום הכנס, מגיע זמן בחינת התוצאות והפקת הלקחים.

כל כנס הוא שונה, ולכל חברה מטרות שונות בארגון כנס מקצועי. כדי להפיק את המירב מהכנס, חשוב "להכות על הברזל בעודו חם" וליצור קשר עם אורחיו מיד לאחריו. כך אפשר לאתר לידים איכותיים כשהזיכרון של הכנס שלכם עדיין טרי.

כדי לאתר את אותם לידים פוטנציאליים, אנו דואגים לאסוף את חוות דעתם של האורחים על איכות הכנס, לשמוע מה לדעתם  ניתן היה לשפר בו ואת חוות דעתם על הדוברים והפאנלים השונים. במהלך איסוף חוות הדעת, נאתר בין באי הכנס כאלו שמתעניינים בקניית המוצר/ השירות אותו אתם מספקים ונוודא שאותם מתעניינים מהווים לידים איכותיים על פי מודל ה-BANT. לאחר איתור הלידים האיכותיים,  נדאג להזין אותם ישירות אל מערכת ה-CRM שלכם. 

אל תוותרו על הפקת לקחים

מטרתו של איסוף חוות דעת הוא בראש ובראשונה לאפשר למארגני הכנס למקסם את התועלות מהכנס ולהפיק לקחים, וכך לסייע להם ביצירת כנס מוצלח יותר בפעם הבאה.

לעיתים קרובות, מארגני כנס עסוקים בזמן הכנס בארגון הלוגיסטיקה והתוכן של הכנס, ואינם פנויים לקבל משוב מהמשתתפים. אולם, כמובן שאורחי הכנס יכולים לספק מידע בעל ערך רב לצורך שיפור הכנס הבא. 

אנו ב'קשרי עסקים' נספק שירות איסוף חוות דעת של באי הכנס כחלק מחבילת תפעול הכנסים שלנו. שירות זה יכלול סיכום מסודר אודות איכות התכנים, שביעות הרצון מהמרצים, חוות דעתם של המוזמנים על האספקטים השונים (חניה, נוחות, כיבוד וכו') ועוד.

המידע המגיע מאיסוף חוות הדעת מאפשר למארגני הכנס לבדוק אם מטרות הכנס התממשו ואם לא, לנסות להבין כיצד לפעול למימוש המטרות בצורה טובה יותר בפעם הבאה.

הלידים האיכותיים ביותר

באי כנסים אינם רק לידים פוטנציאליים – הם בין הלידים הפוטנציאליים האיכותיים ביותר שתוכלו להשיג… 

לידים אלה מהווים לידים איכותיים ממספר רב של סיבות:

  1. באי הכנס הראו עניין במוצר או בחברה שלכם
  2. הם טרחו להקדיש זמן בלתי מבוטל כדי לשמוע את מה שיש לכם ולדוברים שלכם להגיד, 
  3. הם מכירים את החברה שלכם בתור גוף רציני, שנכון לשמוע מה יש לו לומר.

 

התפקיד שלנו, תוך כדי איסוף חוות דעת, הוא לאתר את אלו אשר השתכנעו ומעוניינים לקבל מידע נוסף ואולי לקנות את המוצר שלכם, ולהעביר את הפרטים שלהם ישירות אל מערכת ה-CRM של החברה, יחד עם פירוט הצרכים שלהם.

איסוף חוות דעת עם 'קשרי עסקים'

הצוות שלנו הינו בעל ניסיון רב ביצירת שיחה זורמת ונעימה עם לקוחות פוטנציאליים, סינון לידים לא איכותיים עפ"י מודל BANT, טיפול בהתנגדויות והמרת לקוחות. באי הכנס שלכם יהנו משיחה עם איש שירות נעים שיגרום להם להרגיש שדעתם חשובה.

כאשר אנשי המכירות שלכם יצרו קשר עם לקוחות פוטנציאלים, תוכלו  להיות בטוחים שהם יהיו נרגשים לשמוע מה יש לכם להציע, בעלי סמכות לקבל את ההחלטות אודות הרכישה של המוצר /שירות שלכם, ובעלי תקציב מספק לדרישותיכם.

 

פנו עוד היום לקבלת מידע נוסף אודות איסוף חוות דעת לאחר כנסים>>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
אולי יעניין אותך גם